Po 163 dnech svého působení zde na blogu jsem se rozhodla, že je čas přesunout vše na novou doménu a spojit tak taktéž mé dva původní blogy. Nyní mi již jako úvahový i povídkový blog dohromady bude sloužit ten, na nové adrese: vera-nike.pise.cz.

Vēra Nīkē, 16. 1. 2014

Ergo sum, qui sum

6. srpna 2013 v 14:59 | VĒRA NĪKĒ

Motto

Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.
R. Fulghum

Informace

Jméno: Jméno, které jsem dostala od rodičů je Veronika. To však pro mne není podstatné. Pravé jméno si totiž vybíráme my sami. A já si to své našla... vlastně, našla jsem jich více. Ovšem ta jména, kterých si cením, má magická jména, jsou ta, která znají jen mí bohové a já. Vy mi můžete říkat Ver (zkrácenina Veroniky, jakéžto oslovení však nemám v lásce) či Véra Níké (mé první magické jméno, které však již mezi lidmi rozšířeno jest).
Datum narození: Jsem vzdušným znamením Saturnu a Uranu a zároveň Vodní Buvol. Blíže vám již nenapovím...
Poselství: Věrná služebnice Světla, Temnoty a Ducha. Dcera Síly a Nespoutanosti, sestra Energie a Proměnlivosti.
Víra: Wicca (Egyptská, Římská, Řecká a Keltská magie)
Povaha: Dominantní, nespolečenská, tvrdohlavá

Záliby a Lásky

To, co miluji a to co, je pro mě důležité, je příroda a také zvířectvo na našem světě. Miluji tygry, vždy jsem obdivovala jejich volnost, jejich svobodu a samostatnost. Dalším zvířetem, které bych ráda vyzvedla, je vlk a jeho podoba, která si nás ochočila - pes. Jejich oddanost, pospolitost společně s tou nekonečnou láskou, která z nich vyjadřuje.
Mimo zvířata je tady ovšem také něco jiného, co mám ráda a za co pro změnu vděčím lidstvu - ač sama lidstvo v mnoha ohledech zavrhuji. Je to psaní a čtení. Nádherné činnosti, které moc ráda provozuji - čtu o magických zemích, o fantazijních světech i o tom, že existuje někdo mocnější než lidé, někdo, kdo nás dokáže zastavit. A píšu… vymýšlím příběhy, ale také sepisuji své myšlenky.
Stejně tak je tu další věc, kterou mám ráda a která patří v dnešní době již z velké části lidstvu, je to hudba. Tedy další způsob, jak vyjádřit sama sebe, když obrazy selžou. Mám ráda však jen písně, ve kterých naleznu svůj smysl. Poučení, které dokážu spatřit. Zkušenosti ostatních, které považuji za důležité. A když nějaké takové najdu, když pochopím záměr toho, kdo píše a není to jen výdělek, ale propagování svého vlastního názoru, s kterým souhlasím, tak si je oblíbím.
E-mail: vera-nike@email.cz
Skype: vera-nike
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama