Po 163 dnech svého působení zde na blogu jsem se rozhodla, že je čas přesunout vše na novou doménu a spojit tak taktéž mé dva původní blogy. Nyní mi již jako úvahový i povídkový blog dohromady bude sloužit ten, na nové adrese: vera-nike.pise.cz.

Vēra Nīkē, 16. 1. 2014

OČISTNÝ "RITUÁL"

22. srpna 2013 v 21:23 | VĒRA NĪKĒ |  Cogito ergo sum

18. 8. 2013 (15:16 - 16:23); 20. 8. 2013 (10:40 - 11:05); 21. 8. 2013 (3:00 - 3:16); 22. 8. 2013 (20:39 - 20:56)

(zprava: Lidstvo Hledá BOHA, BIBLE SVATÁ, BIBLE, VĒRA NĪKĒ - Kniha Stínů, Jak vznikl život? Evolucí nebo stvořením?, Alue - Svět za Oponou) Taktéž vám ten obrázek připadá úsměvný? (zvláště ta Kniha Stínů pod Biblí)

Roku HADA v období MODŘÍNU, se sluncem v LVU a lunou v KOZOROHU, 3 dny před úplňkem.
Dnes je druhý den mého plánovaného očistného rituálu, který jsem ve své Knize Stínů popsala takto: "Šestidenní rituál pro očištění duše od minulosti a zasvěcení do nového života doprovázeného čarodějnickým úměním."
Příprava nakonec se prodloužila ještě k předvčerejsku, kdy jsem dokončovala poslední úpravy, jako třeba úklid a příprava pokoje, odstínění elektroniky, vytváření ochranného kruhu z vonných fialových a zelených lístků a kousků dřeva, taktéž nákup nějakých svíček. A samozřejmě, ještě jsem dopisovala některé poznatky do Knihy Stínů z mých oblíbených zdrojů informací… od Lady Roveny z Jedové Chýše a Lúmenn, tedy Posla Světla. K přípravě samozřejmě nemohla chybět ani kniha: "Egyptská Magie Lásky" od Claudie R. Dillaire.
Vybrala jsem si šest dní právě proto, že jsem se rozhodla udělat rituál v barvách duhy… tedy postupně od té nejnižší barvy až k té nejvyšší: Červená, Oranžová, Žlutá, Zelená, Modrá a Fialová.

DEN PRVNÍ: Červená (oheň, jih)

4 dny do úplňku; Slunce ve Lvu, Luna v 5:25 přešla ze Střelce do Kozoroha
Červená: energie, vášeň, vzrušení, síla, moc, nebezpečí, krev a život, teplo, Slunce, oheň, vroucí láska, oběť, neřest, peklo, vztek… Zahání zlé síly, zvyšuje moc, odhodlání a zdraví.
V prvé řadě se mi sic nepodařilo, vztanout už před půl šestou, jak byl můj původní závěr, ale za to jsem si mohla sama taktéž proto, že jsem den předtím zkoušela výměnu energií a poslala jsem hodně mé energie malé Miy (vnučka Ivy), která sic dle všeho umí s energií pracovat daleko lépe a účinněji než já a část té energie mi i později vrátila, ale z toho náhlého vypětí, protože jsem pracovala z vlastních energetických zdrojů, jsem byla neuvěřitelně unavená a rozbolela mě hlava. V každém případě, překvapení Lucky (matka Miy) a úsměv na tváři toho malého prcka za to stály. Ovšem probuzení v půl osmé je něco, co se dá považovat za včasné vstávání.
Dopoledne jsem vytvořila svíčkovou ochranu pro můj pokoj a taktéž se dosti uvolnila. Následná základní práce s energií, kterou jsem zkoušela dle principů Lúmenn byla naprosto úžasný, obohacující zážitek a já byla naprosto nadšená, když se mi vše dařilo bez problémů a já dokázala vnímat naprosto jasně, jak mnou proudí energie z vesmíru.
Odpoledne pak na mě čekalo další překvapení, a to od mého otce, který si dal tu práci a přetřídil svou notnou řádku knih, aby mi donesl něco zajímavého ke čtení. Konkrétně knihu Lidstvo Hledá Boha (Lidstvo Hledá Boha. New York: Watchtower Bible and Tract Society, c1992, 379 s.), která byla na prvních stránkách opravdu poutavá, Jak vznikl život (Jak vznikl život?: evolucí, nebo stvořením? New York: Watchtower Bible and Tract Society, c1991. 255 s.) a dvě Bible, abych mohla porovnávat různé pasáže a opravdu, je to velice zajímavé, kolik toho je přepsáno jinak, což někdy úplně mění původní význam, ta první je BIBLE SVATÁ ("Podle posledního vydání kralického z roku 1613"), což je poměrně drahý kousek (nejspíše taktéž proto, že za ni nejspíše dříve upalovalo - křesťanská církev mi někdy přijde zvláštní) ve Staročeštině, a tím druhým výtiskem je klasický celkem nový přepis Ekumenické Rady Církví ČSSR z roku 1989.
A k večeru se šlo na "očíhnutí" oslav Muzikantských žní, což bylo příjemné zakončení dne v duchu červené a navíc jsem s otcem stihla probrat všechno od toho, co to vlastně čarodějnictví je a různé utopické nápady s odříznutím od okolního lidského světa až po rozdíly Bibli, různé víry a jejich chyby a taktéž skvělou myšlenku ohledně knihy "Hostitel" ve které jsme řešili zda by mohlo či nemohlo pomoci to, kdyby taková entita opravdu obsadila zemi a vychovala budoucí generace lidí, jak bylo naznačeno i v oné knize, která ač je vymýšlena pro pobavení, tak dle mého ona myšlenka "duší" není tak špatná… pro Zemi by rozhodně byla spásnou, ovšem už jen ta shoda náhod (a existence naprosto mírumilovné entity!) a možnost, že by všichni lidé pak zůstali mírumilovní déle než jednu či dvě generace, je nejspíše naprosto… nereálná (ač kdo ví? Ono je celkem nereálné i to, že by se shluklo tolik náhod a vznikl na naší planetě život a to - jak si mnozí uvědomujeme - se nějakým způsobem stalo).

DEN DRUHÝ: Oranžová (oheň/země, jih/sever)

3 dny do úplňku; Slunce ve Lvu, Měsíc v Kozorohu
Oranžová: radost, bohatství, teplo, pohoda, dostatek, úspěch, moudrost, sebevědomí, houževnatost, umění, sexuální fantasie… Ostraňuje traumata, podporuje kreativitu, sdílnost a aktivitu, posiluje vůli k životu a radost z něj.
Další den jsem spala až do půl jedenácté, jelikož jsem šla spát později a byla jsem utahaná jako kotě (opět). Ovšem, ještě před snídaňo-obědem (pokud za snídani nepovažuji ty dvě švestky) jsem stihla vzývání elementů do ochranného kruhu a vytváření svíček. Odpoledne jsem se pak vrhla na tvoření mandaly, již druhé - první den jsem taktéž tvořila mandalu, "Ohnivou" - tentokráte "Pozitivní" a rovnou jsem si pro obě našla i vhodné místo v pokoji.
A následně jsem se vrhla na nějakou tu duchovní potravu, jelikož na mě čekala rozečtená knížka Lidstvo Hledá BOHA, ač tentokráte to již čtení tak příjemné nebylo, ale zvládla jsem přečíst stovku stránek, ač občas mě některé ty výroky celkem štvaly a některé stránky na mě působily dosti negativně a nepříjemně… ovšem zase jsem se něco dozvěděla o dalších vírách a názorech na nějaké skutečnosti (i na magii) a snad jsem o něco málo chytřejší. Každopádně, kniha má 379 stránek, takže pokud mě autor nenaštve a neodradí od dalšího čtení, tak na mě ještě přes polovina knihy čeká.

DEN TŘETÍ: Žlutá (země/vzduch, střed/východ)

2 dny do úplňku; Slunce ve Lvu, Luna v 6:07 přechází z Kozoroha do Vodnáře
Žlutá: povzbuzení, optimismus, harmonie, uvolnění, osvobození, Slunce, světlo, pravda, vítězství, triumf, radost, štěstí, věrnost, upřímnost a poctivost, ale taktéž zrada, klam, podvod a cizoložství. Symbol středu, fáze přeměny, slávy a pokrokového vývoje, často barva boží pokožky, žár moudrosti, ale taktéž záludná agrese… Přináší optimismus, harmonii, uvolnění, osvobození, rychlejší učení, energii, obranyschopnost a ochranu před nemocemi.
Tento den byl zlomový, jelikož jsem po ranní práci s energií, dočtení knihy Lidstvo Hledá BOHA - které mě již téměř vůbec nebavilo a tak jsem některé stránky, ze kterých sálala negativní energie rovnou přeskočila - a nakreslení a vybarvení dnešní mandaly, kterou bych pojmenovala "Sluneční", neměla vůbec nic na práci. A tak jsem se dala do přepisování těchto informací do počítače a taktéž jsem usoudila, že to bude chtít pro příště lepší systém… a hodlám nyní každý úplněk strávit bez elektronických zařízení (pokud to půjde) a taktéž bez jídla, jelikož pročištění organismu a pročištění ducha společně souvisejí.
Poté mi však přišla kniha, kterou jsem si objednala u Alue, tedy Svět za oponou, kterážto knížka mě dle anotace a pár vysvětlivek upoutala a tak jsem si přečetla alespoň předmluvu s prvotní myšlenkou. Kniha vypadá velice dobře, našla jsem tam i pár krásných ilustrací a zatím to na mě celé působí velice pozitivně.
Ve zbývajícím čase jsem relaxovala s hudbou a vyrazila jsem s mou drahou Elis taktéž na procházku k řece, kde jsme strávili dosti dlouhou dobu - a Elis neušetřila vody ani mě, protože se musela jako vždy otřepávat v těsné blízkosti - a nakonec jsme skončily u babičky, ač jen na skok, jelikož babička šla spát už v sedm hodin.

DEN ČTVRTÝ: Zelená (voda/dřevo, jih/východ)

Den do úplňku; Slunce v Lvu, Měsíc ve Vodnáři
Zelená: naděje, bezpečí, uklidňování, svěžest, příroda, mládí, osvěžení, rozjímání, život a jaro, věštění dobrého konce, vnitřní klid… Uklidňuje nervovou soustavu, mírní krevní tlak, posiluje odhodlání, klid a harmonii.
Když jsem se probudila, kapky deště již dopadaly na zemi. V prvé řadě jsem myslela, že to bude znamenat komplikaci, avšak po snídani jsem se přesvědčila o opaku, když jsem se prošla po zahradě mezi kapkami deště. Vzbudilo to ve mně další krásný pocit!
Poté jsem se dala do sepisování mých myšlenek, tentokráte ještě před tím, než jsem udělala běžné denní věci. Asi jsem jednoduše potřebovala si vše rychle zapsat, abych nic nezapomněla. V každém případě jsem se dostala k práci s energií až těsně před polednem.
Mandalu jsem nenakreslila, netuším proč, nejspíše jsem jednoduše neměla tu správnou náladu. Vlastně jsem celý den převážně lenošila… no, hrůza.

DEN PÁTÝ: Modrá (voda, východ)

Úplněk nastává v 3:44; Slunce v Lvu, Luna v 6:43 přechází z Vodnáře do Ryb
Modrá: vážnost, rozjímání, smutek, klid, spiritualita, duševní volnost, mírnost, nenásilnost a uvážlivost, nebesa, hloubka, duchovno, pravda, přívětivost, přátelství, svědomitost, víra, pozitivní fantasie, utopické nápady… uvádí do zamyšlení.
Kolem druhé hodiny jsem začala s meditacemi a prácí s energií, jelikož jsem nemohla usnout. Vizualizace "energetického proudu" a stvoření "energetické koule" v rukou jsem již zvládla téměř samozřejmě. Rozhodla jsem se počkat do úplňku, než půjdu spát a tak jsem ve zbylém čase uvažovala nad vším možným, jako třeba nad tím, že můj šestidenní rituál již končí a že další den je již den Fialové a já provedu závěrečný rituál a pak se vrátím zpět k tomu, že budu "něco speciálního" dělat jen o úplňcích. Ovšem zároveň se těším… jsem již totiž z toho poměrně unavená duševně s toho zvažování, rozjímání o barvách, prací s energií a studování všech možných knih. Jen doufám, že se po návratu nenavrátím taktéž do stereotypu, kdy si na rituály a vůbec všechnu tu magii a mou cestu vzpomenu jen zřídka a většinou se zajímám o materiálnější věci a vůbec… v mém životě je příliš materiálna a já nevím, zda se jej nemůžu, či nechci zbavit. V každém případě, obojí je špatné… takže mi toho moc nezbývá.
03:25 - Venku mírně poprchává, kapky padající ze střechy přístřešku, pod který jsem se posadila, duní v pravidelném rytmu o plech koleček, které jsou o něj opřeny. Obloha je zatažená. Dnes měsíc neuvidím. Velká škoda - tohle má být totiž můj úplněk. Ani psi nespí, jsou vzhůru se mnou, probíhají po svém výběhu a tak za nimi zajdu. Ač měsíc nevidí, nejspíše jej cítí, protože jsou neklidní a ani Sindy, která obvykle mě terorizuje tím, jak se ke mně lepí, div mě neshodí na zem, teď stále přibíhá a odbíhá. Je to zábavné je sledovat. A uklidňující… za mnou pravidelný dopad kapek na plech, kolem mě tichý šramot vody a větru a vedle mě zase mí tři čtyřnozí oblíbenci.
Den proběhl naprosto normálně a v klidu. Ráno jsem opět zkoušela práci s energií, již mě ani nenapadlo, že by se mi to nepovedlo, prostě jsem to dělala automaticky a myslím, že se budu moci brzy pustit do tréninku práce s nějakým elementem - jen netuším, kterým. Oheň či voda? No, na to musím ještě přijít. Taktéž jsem však nakrelslila dvě mandaly, jednu totiž ještě "za včerejšek".
Odpoledne jsem pak vyrazila s Beanem, Cinderellou a mou drahou Elis na procházku k řece. Samozřejmě jsem byla celá mokrá i já, ač jsem do vody sotva namočila dlaň. Postarala se o to Elis s Beanem, oba se museli totiž třepat jen kousíček ode mne.
Pak jsem se pustila taktéž do čtení, tedy konkrétně jsem se velice těšila na Svět za Oponou od Alue K. Loskotové, která mi přišla a tak jsem se do toho pustila. Opravdu dobře napsané, ač mám problém rozlišit, co je pravdivé a co fikce, což se mi mimochodem tak často nestává! Přečetla jsem však pouze 54 stránek, jelikož je toho celkem hodně a já jak čtu, tak si většinou vše pamatuji jen krátce a do dlouhodobé paměti se ukládá jen hrubý obrys. Proto se to snažím číst pomalu. Zajímavostí u této knížky je však to, že se tak úplně nedokážu vcítit do hlavní postavy, ač obvykle mi to problém nedělá - problém nastává jen tehdy, když se snažím držet si nadhled, což se mi nedaří. Ale možná je to taktéž tím, že je to inspirováno skutečnými událostmi.

DEN ŠESTÝ: Fialová

Den po úplňku; Slunce ve Lvu, Luna v Rybách
Dnes jsem mandalu nekreslila, protože jsem neměla tušení, jakou mandalu k Fialové dát. Ovšem všechny jsem si nalepila na stěnu skříně a fotila, fotila a fotila, ač fotek moc nevzniklo, protože s tím mým mobilem je něco vyfotit nadlidský výkon.
A pak jsem se slavnostně dala na vaření obědu Smějící se. No, to sic taky, ale den jsem strávila venku a uvažovala nad tím, co jsem za posledních pár dní udělala a co ještě udělat musím... zkoumala jsem egypské hieroglyfy, které jsem si i "obkreslovala" (opisovala se nejspíše říci nedá) a vůbec - prožila jsem většunu dne jako normální, obyčejný a psychicky vyrovnaný člověk.

A nakonec… poslední činnost v rámci této šestidenní očisty je samozřejmě samotný očistný rituál dle Lúmenn - Posla Světla - který popisovat nebudu, protože je podrobně popsán na jejich stránkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama