Po 163 dnech svého působení zde na blogu jsem se rozhodla, že je čas přesunout vše na novou doménu a spojit tak taktéž mé dva původní blogy. Nyní mi již jako úvahový i povídkový blog dohromady bude sloužit ten, na nové adrese: vera-nike.pise.cz.

Vēra Nīkē, 16. 1. 2014

Postavení na Cestě

8. srpna 2013 v 23:02 | VĒRA NĪKĒ |  Ante portam inferam
Díky své kamarádce a přítelkyni mého otce, Ivě, jsem se dnes večer pořádně zamyslela nad tím, co znamenají ony fleky na mé ruce, a došla jsem k závěru, že to není žádný módní doplněk, nýbrž něco jako záznam mého aktuálního postavení na oné Cestě životem.
Kvalita fotografije je - jak lze zříti - příšerná. Vážně bych potřebovala foťák. Více fotografíí této "malby" je v předchozím článku.Proto si zde zapíšu základní znaky mého "znamení":
 • "Fleky" jsou ve čtyřech řadách, odděleny zhruba stejně širokými mezerami
 • Každý "flíček" je úplně jiný, ač jsou všechny tmavě hnědé a podobné velikosti
 • Mezi jednotlivými "flíčky" bych si představila žlutou barvu
 • "Fleků" je dohromady čtrnáct, avšak je zde mezera pro jeden další "flek"
 • Celé "znamení" ztělesňuje jistě žirafu
Význam jednotlivých znaků bych tedy nejspíše vysvětlila takto:
 • Čtyři: Materiální hodnoty, stálost až strnulost, pečlivost a moralizování, pevné postoje až umpjatost,
 • Hnědá: Zobrazuje často stabilitu, neutralitu a strnulost, podle jiných výkladů pak realismus, vážnost, solidnost, pořádek a tradice a je barvou elementu země a období podzimu. Dle starých Římanů je to barva pokory, je to však taktéž barva těch, jenž touží po odpočinku či vlastních požitcích. Hnědá se používá v magii pro kouzla týkající se zvířat. Dle mého je pak hnědá barva domova.
 • Žlutá: Je 4. nejvíce frekvenční barva duhy, zobrazuje často vůli a jedinečnost, dále taktéž zobrazuje přitažlivost, myšlení a přesvědčivost. Je to hlavně barva Slunce, naší nejbližší hvězdy. Podle jiných výkladů je to barva povzbuzení, optimismu, harmonie, uvolnění a osvobození. Je neintenzivnější a nejzářivější, bývala považována za symbol pravdy, taktéž mohla znamenat vítězství, radost, štěstí, věrnost, upřímnost a poctivost, či naopak označovala klam, podvod nebo cizoložství. V čínské symbolice byla symbolem "středu", páté světové straně, znamenala pro ně ryze pozitivní energii. Mnozí bohové byli vykreslováni se zlatožlutou barvou pleti. Žár moudrosti i záludná agrese. Mayové zase spojovali žlutou s jihem. Ostrá žluť je spojována se závistí a žárlivostí, a bývala barvou choleriků. Žlutá barva často povzbuzuje, má příznivý vliv na různé nemoci a posiluje paměť. Dle odstínu však může mít různé vlivy. Je to barva babího léta a odpoledne. V magii se žlutá používá pro intelekt, důvěru, prozření, komunikaci, řečnictví, cestování, pohybu. Je to barva živlu vzduchu, zlepšuje představivost a studijní schopnosti.
 • Čtrnáct: 1+4 = 5, tedy od všeho trochu a nic pořádně. Nervozita, nestálost, aktivita, komunikace, šarm, poznávání nových věcí, vynalézavost, přizpůsobivost a nestálost, komunikace, upřímnost, nedbalost, nervozita a neklid. Z hlediska andělské numerologie jednička a čtyřka radí, ať si něco přejete, protože se vaše myšlenky okamžitě zhmotní.
 • Patnáct: 1+5 = 6, tedy láska a partnerství společně s materiální závislostí. Touha po dokonalosti. Harmonie, krása, umění, ocenění, soucit, pochopení, spokojenost, materialismus, lenost, nenasytnost, cynismus, upjatost, panovačnost. Andělská numerologie nám v případě jedničky a pětky říká, že naše myšlenky jsou tím, co mění náš život a tedy ať je nadále směřujeme vytouženým směrem.
 • Žirafa: " miluje své tělo, svou jedinečnost a krásu. Vidí z výšky do veliké dálky a přináší dar předvídání. Nic ji nepřekvapí, a pokud vidí něco, co se jí nelíbí, dovede běžet rychle jako vítr. Může vás naučit intuitivně vidět, co vaše rozhodnutí přinesou a co ostatní nevědí. Je velice přátelská, a proto nachází rovnováhu mezi společenskostí a uplnatňování vlastní originality." (citace: Boudicca, zvířata síly; http://boudicca.pise.cz/)
Co toto všechno znamená, jsem si ještě jistě neujasnila, proto to zde psát ani nebudu. Ovšem jisté povědomí o svém "znamení cesty" mám již díky rozhovoru s Ivou, naprosto nezávislé na nalezených informacích:

Význam té kresby se nedá vyjádřit úplně správně slovy, proto jsem jej nakreslila. V každém případě, je uklidňující a kroužení kolem jednotlivých skvrn mě uvolňuje a dodává mi jakýsi vnitřní mír. Když onu kresbu chvíli sleduji, pak zavřu oči a jen dál kroužím kolem obrazců, připadá mi, že kdybych měla vybarvit mezery mezi obrazci, vybarvila bych je žlutě, kteroužto barvu bych vybrala proto, že je to barva jedinečnosti a přesně takové ty fleky jsou… jsou jedinečné, každý z nich je originál, žádné dva nejsou stejné, nemohou být stejné. A přitom jsou všechny téměř beztvaré a podobné velikosti. Jediný obrazec, který připomíná nějaký předmět je téměř uprostřed ruky, zároveň však co nejblíže k srdci a má právě tvar plodu třešně srdcovky, je zároveň jedním z těch větších obrazců. Na celé kresbě je 14 skvrn, avšak jedna tam chybí, na bříšku ruky je místo ní jen volné místo a mám pocit, že ta "neviditelná skvrna" zobrazuje mě samotnou a přitom ukazuje na záměrnou nedokonalost celé kresby. Kresba pak má jistě znázorňovat žirafu, která je nejoblíbenějším zvířetem Ivy, avšak mým nejoblíbenějším zvířetem je tygr. Jistým možným vysvětlením by bylo to, že žirafa pro mě není tak dokonalým a majestátním stvořením jako tygr, jehož pruhy jsem pro jeho zdánlivou dokonalost a nedosažitelnost nekreslila, ale zároveň tygr neskolí žirafu, tedy žirafa se mu v určitých ohledech snaží rovnat. V závěru tedy z toho vyplývá třeba to, že se snažím být tygrem, ale sama sobě nepřipadám dostatečně dobrá (chybějící flíček) pro to, abych se jím stala a tak si podvědomě vybírám zvíře, které pro mě nemá takovou cenu, ale zároveň se nenechám ostatními tygry zastrašit a v cizích očích bych mohla být tygrovi rovna.


Post Scriptum: Informace jsem čerpala převážně z blogů Lady Roveny - Jedové chýše - a Lúmenn - Posla Světla, tímto jim za tyto informace děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama