Po 163 dnech svého působení zde na blogu jsem se rozhodla, že je čas přesunout vše na novou doménu a spojit tak taktéž mé dva původní blogy. Nyní mi již jako úvahový i povídkový blog dohromady bude sloužit ten, na nové adrese: vera-nike.pise.cz.

Vēra Nīkē, 16. 1. 2014

Ante portam inferam

Biblické Desatero

25. září 2013 v 20:01 | VĒRA NĪKĒ
Vzhledem k tomu, že minule jsem se zaměřila na téma Satanismu, musím se taktéž podívat na druhou stranu mince, tedy církev, která Satanisty zavrhuje a v minulosti měla mnoho nehezkých praktik. Snad proto mám mírně zaujatý postoj proti této církvi a proto se omlouvám, že mé další řádky možná budou ostřejší, než by být měly.

Satanské Devatero

14. září 2013 v 15:28 | VĒRA NĪKĒ
Tentokráte jsem se zaměřila pořádně na jedno téma, které mě v poslední době velice ovlivňuje. Je jím Satanismus. "Víra", která tak dlouho drží Křesťanství na scéně a bez níž by nejspíše víra Křesťanská i mnohé další skončily v propadlišti dějin. Ve své podstatě jsem však i já - ač sama sebou považována za čarodějku - měla proti tomuto přesvědčení jisté předsudky. A proto jsem velice ráda, že mi stránky Prvního Česko-Slovenského Chrámu Církve Satanovy tyto předsudky pomohly odstranit.
V článku je řešen Satanismus dle Satanské Bible Antona LaVey

Postavení na Cestě

8. srpna 2013 v 23:02 | VĒRA NĪKĒ
Díky své kamarádce a přítelkyni mého otce, Ivě, jsem se dnes večer pořádně zamyslela nad tím, co znamenají ony fleky na mé ruce, a došla jsem k závěru, že to není žádný módní doplněk, nýbrž něco jako záznam mého aktuálního postavení na oné Cestě životem.
Kvalita fotografije je - jak lze zříti - příšerná. Vážně bych potřebovala foťák. Více fotografíí této "malby" je v předchozím článku.
 
 

Reklama